8 травня - День пам’яті і примирення

Шановні ветерани Другої світової війни, воїни-афганці, учасники Антитерористичної операції на Сході України, мешканці Тальнівського району!

24 березня 2015 року Указом Президента України, у зв’язку з відзначенням у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, у нашій державі започатковане свято – День пам’яті та примирення. Це свято, проголошене у відповідності із європейськими традиціями, покликане  консолідувати українську націю, вшанувати подвиг усього Українського народу незалежно від переконань та політичної спрямованості у Другій світовій війні, висвітлити забуті чи замовчувані сторінки нашої історії, об’єднати суспільство навколо ідеї української державності, утвердити спадкоємність військових традицій – переможців нацизму у Другій Світовій війні, борців за незалежність України, ветеранів Афганської війни та сучасних захисників нашої Батьківщини.

День пам’яті і примирення – це день, коли всі ми маємо шанс вислухати і зрозуміти один одного, забути образи чи нав’язані стереотипи, осягнути, що усі ми є українцями – єдиною нацією, незважаючи на мову, якою говоримо, віру, якої дотримуємося, місце народження чи політичні вподобання.

Нині, у складний для України час, з новою силою суспільство відчуває вдячність до ветеранів Перемоги, які боролися за свободу рідного краю, мир і спокій для прийдешніх поколінь, до борців за національну незалежність, які віддавали своє життя за самостійність і демократичне майбутнє України, вільне від тоталітаризму та репресій. Не їх вина, що мир, який вони відвойовували, нині знову порушено, при чому тими, кого значна частина українського народу звикла вважати «братами».

З точки зору сьогодення, перед суспільством немає правих чи винуватих. Усі воїни боролися за свої переконання, за те, що вони вважали кращим. Усі воїни, незважаючи під якими прапорами вони здійснювали свій ратний подвиг, боролися за краще життя для своїх дітей і онуків, за майбутнє України.

Тому, з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, прийміть шановні ветерани побажання довгих років життя, міцного здоров’я, незламності духу, щастя у родинному колі, достатку, віри і впевненості у завтрашньому дня. Хай життя дарує вам побільше посмішок і радості, а нові покоління свято бережуть пам'ять про ваш безсмертний подвиг!

 

Райдержадміністрація                                                  Районна рада

 

Повернутись