16 липня - День Декларації про державний суверенітет України

Шановні тальнівчани!

16 липня 1990 року Верховною Радою України було ухвалено Декларацію про державний суверенітет України.

Ухвалення цього документа стало відправною точкою до здобуття Україною суверенітету і незалежності, початком побудови нової української держави. Декларація про державний суверенітет України засвідчила споконвічні прагнення українського народу бути господарями на своїй землі та чітко окреслила історичний вибір українців – життя у своїй Богом даній країні, вільній від утисків та пригноблення.

У Декларації про державний суверенітет містилися основні вимоги українського народу – політична та економічна самостійність, пріоритет прав людини і громадянина, свобода слова і віросповідання, рівноправність у міжнародних відносинах. Ухвалення цього документа було передумовою для Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року і загальнонаціонального референдуму 1 грудня 1991 року.

Положення, зазначені у Декларації, стали визначальними при прийнятті Основного закону держави – Конституції України.

Сьогодні наша країна переживає суворі випробування, але ми обов’язково здолаємо усі труднощі та переможемо. Суверенна і соборна Україна стане сучасною європейською державою — заможною і сильною, а органи державної влади та місцевого самоврядування будуть робити все від них залежне аби досягти цієї великої і спільної мети.

Дорогі земляки, бажаємо Вам миру й злагоди, творчої праці та нових досягнень в ім’я розвитку нашої держави. Впевнені, що спільні зусилля, турбота про долю рідної землі, про наших дітей примножать наші сили та згуртують нас в ім’я світлого майбутнього нашої держави.

 

Голова райдержадміністрації                            Голова районної ради

В. Клименко                                                        В. Любомська

Повернутись